Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією — Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/58/4 Генеральної Асамблеї ООН 31 жовтня 2003 року, який відзначається щорічно 9 грудня.

9 грудня 2019 р. старшокласники долучились до заходів, присвячених Міжнародному дню боротьби з корупцією. Вони стали учасниками інтерактивних антикорупційних уроків та із задоволенням грали в «Антикорупційну мафію».
Вперше учні нашої школи обговорювали проблеми корупції у вересні минулого року. 15-16 вересня десятикласниці Резник Діана та Власенко Марія взяли участь у публічних дебатах серед школіряв Донецької, Луганської та Харківської областей “Молодь проти корупції. Наслідки та перспективи подолання”. Публічні дебати проходили в рамках проекту “Відповідальна молодь проти корупції», що реалізовувався Donetsk Youth Debate Centre Донецьким молодіжним дебатним центром за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні. Учасники турніру – 70 учнів загальноосвітних шкіл, вчителів та експертів в сфері дебатів. Два дні дебатували на теми:“Цей уряд розробить план дій по зниженню рівня корупції в Україні”, “Цей уряд подолає транскордонну корупцію”, Цей уряд зробить ставку на молодь”,“Цей уряд скасує всі заклади по боротьбі з корупцією та зробить ставку на освіту”, “Цей уряд посилить покарання за будь-які прояви корупції”, “Цей уряд забезпечить вимоги Угоди про Асоціацію в сфері боротьби з корупцією”, “Цей уряд виховає покоління відповідальної молоді”.
У травні 2019р. завдяки громадській організації #EdCamp «ЕдКемп Україна» та за підтримки Проєкту #USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» учні та учениці нашого закладу долучились до «Великого тест-драйву антикорупційних інструментів для роботи з молоддю в закладах освіти». 20 старшокласників взяли участь в анкетуванні «Що ти знаєш про корупцію?». Восьмикласники продемонстрували здатність критично мислити під час пошуку відповідей на запитання щодо протидії корупції в інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?». Були проведені інтерактивні антикорупційні уроки мав на меті сформувати уявлення про соціальне явище корупції та шкоду, яку вона завдає, її наслідками, видами.
Сподіваємось на участь у проєкті «Педагогіка партнерства: практики доброчесності», що
покликаний сприяти розбудові у школах доброчесності й партнерських взаємин, взаємодії батьків, учительства, учнівства й адміністрації закладів освіти, щоб запобігти корупційним практикам в школах.