ІНЖЕНЕРНИЙ ТИЖДЕНЬ

    Із метою підвищення зацікавленості учнів до занять математикою та фізикою, розширення кругозору, поглиблення уявлення про використання відомостей із предметів у повсякденному житті, виховання самостійності мислення, волі, наполегливості в досягненні навчальної мети з 27 січня по 30 січня 2020 р. в Костянтинівському ЗЗСО було проведено інженерний тиждень, приурочений  дню народження Сергія Павловича Корольова (12 січня) та всесвітнього дня дітей-винахідників (17 січня). Для проведення тижня були задіяні учні 5-11 класів, які були учасниками різних видів змагань.

   Школа на один тиждень перетворилася в дослідницькі лабораторії, що зацікавило учнів наукою і дало їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу.

 Для учнів 7-11кл вчителем фізики Масіною Надією Миколаївною проводився  захист інженерних проектів,  конкурс-демонстрація діючих моделей.

  На конкурс були представлені 14 діючих моделей, які створили самі учні.

 1. Панчук Денис- 7-А кл. Гідравлічний ліфт
 2. Максимов Микита- 8-Б кл. Реактивний автомобіль.
 3. Хоменко Валерія 7-Б кл. Модель кисті руки.
 4. Турусинова Віра, Шевченко Дар’я- 7А кл. Реактивний автомобіль .
 5. Прокопенко Микита – 7-Б кл. Реактивний автомобіль.
 6. Фарбанець Софія, Бакало Вероніка- 7А кл. Гідравлічний ліфт.
 7. Новіков Антон – 9-А кл Реактивний автомобіль.
 8. Бойчук Данило- 9-Б кл. Реактивний автомобіль
 9. Щепін Данило- 10-Б кл. Реактивний автомобіль.
 10. Болібрук Данило- 11- Б кл. Реактивний автомобіль.  Гідравлічний ліфт.
 11. Сологуб Кристина – 11 -А кл. Гідравлічний ліфт.
 12. Лещенко Софія, Резнікова Катерина- 9-А кл. Реактивний автомобіль.
 13. Зюзіна Марія-7-Б кл. Реактивний автомобіль.
 14. Галкіна Анастасія -8-А кл. Реактивний автомобіль.

   У номінації “Реактивний автомобіль”  кращими визнані моделі

 Новікова А.(9А кл ),    Максимова М. (8-Б кл).

У номінації “Гідравлічний ліфт” кращими визнані моделі 

Болібрука Д. (11- Б кл.);  Фарбанець С., Бакало В. (7А кл).  

  Цікаво пройшов математичний конкурс для учнів 7-их класів «Найрозумніший математик», проведений вчителем математики Волощенко Оленою Олександрівною. Діти були поділені на дві команди «7-А» та «7-Б». Учасники команд показали свої знання предмету та вміння працювати в команді. Учні були активними учасниками пізнавальних і веселих конкурсів.

   Однією з важливих галузей знань успішного інженера є математика, тому під час проведення тижня не обійшлося без неї, а точніше без геометрії. Заняття «Pop-up фігури» у 5-Б класі (вчитель Туник Лілія Олексіївна) додало наочності та так званого WOW-ефекту, що сприяло підвищенню рівня мотивації та цікавості до вивчення даного предмету. Саме на цьому занятті було запропоновано завдання, які допоможуть учням розвинути просторову уяву та навчитися візуалізувати тривимірні фігури; побачити наскільки геометрія може бути красивою; встановити зв’язок між мистецтвом та математикою.

   Вчитель математики Кир’якулова Оксана Леонідівна організувала і провела інтелектуально-розважальну гру «Математичні перегони» для учнів 9 класів. Під час гри учасники команд та глядачі мали змогу переконатися в тому, що математика дійсно цікава наука.

   Кожен захід вирізнявся оригінальністю проведення, цікавим та актуальним змістом, інформаційною насиченістю, відповідав навчально-пізнавальним, розвиваючим та виховним цілям організації освітнього процесу в закладі.

   Тиждень пройшов на належному рівні. Діти показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметами, навички та творчі здібності. Сподіваємось, що шкільне життя дітей цього тижня було більш цікавим і запам’ятається надовго.

Керівник кафедри фізико-математичного напряму Туник Л.О.