Тиждень природничих наук

З метою формування природничої компетентності, підвищення інтересу до наук про природу, розвитку інтелектуальних здібностей та творчої обдарованості учнів, навичок самоосвіти,  виховання   любові до природи, дбайливого ставлення до неї, привернення уваги до проблеми екологічного мислення з 15 по 19 березня 2021 пройшов тиждень природничих наук.

Вчителі – предметники Прокопова І.Г., Камишна С.М., Стальна О.Р., Гапеєнко Г.С. провели різноманітні заходи з популяризації свого предмету.  

Використання індивідуальних та групових видів робіт, активних та інтерактивних методів стимулювало здобувачів освіти  до участі у заходах,   на яких вони могли виявити свої здібності, нахили, креативність мислення, почуття гумору, продемонструвати знання з предмету.

16 березня для учнів 10-х класів була проведена інтелектуальна гра “Європейські перегони”(учитель Стальна О.Р.). Захід відбувся окремо для 10-А та 10-Б класів та виявився насиченим, цікавим, довів, що географічна наука корисна у сучасному світі і захоплює своїми цікавими фактами і відкриттями.

В 7-А класі пройшла біологічна гра «Пошук скарбів» (учитель Прокопова І.Г.), під час якої діти групами шукали відповіді на питання чайнворда, розшифровували та вгадували назви тварин на чотирьох локаціях. Найбільше балів під час цього квесту набрали учні: Горлов Стас, Коваленко Орина, Міллер Валерія, Новосельський Богдан.

Вчитель Гапеєнко Г.С. в 6-Б провела вікторину «Ми і світ природи», а в 7-В  ”  Брейн-ринг ” з біології та хімії. Заходи сприяли розвитку інтересу до біології, формуванню почуття любові до рідного краю, розвитку спостережливості, умінню  швидко і нестандартно мислити; виховованню поваги до суперника, витримки, наполегливості, упевненості у собі, у своїх знаннях.

Учні 8-х класів здійснили «Подорож до країни хімічних елементів» (учитель Камишна С.М.), під час якої в ігровій формі закріпили і узагальнили  знання про хімічні елементи. Здобувачі освіти розгадували загадки, ребуси, анаграми, складали слова, жестами показували зашифровані елементи. Найактивніши  учасники: Мамедова А., Міхайлюкова А., Ващана В. (8-Б); Коськіна А., Турусінов І., Гладкіх Н. (8-А).

Хімія наука експериментальна і здійснювати експерименти можна не тільки під час уроків. В цьому переконались учні 7, 8 класів, які  стали експерементаторами на власних кухнях і надали відеоролики домашніх дослідів. Деяки моменти експериментальної роботи відображено на фотоколажі «Дива власними руками» ( учитель Камишна С.М.).

Для учнів 6-х класів було проведено квест “Географічний калейдоскоп”(учитель Стальна О.Р.). До заходу також було залучено учнів 9-Б класу, які  надавали завдання командам на станціях. Команди показали добрі знання з географії, вміння застосовувати теоретичні знання на практиці, отримали позитивні емоції. Переможцем гри стала команда 6-В класу.

З метою профорієнтації учні 11-х класів переглянули відеофільм «Лікувальна хімія», під час якого ознайомились з роботою науково-дослідницьких інститутів по створенню лікарських засобів.

В 11-х класах пройшли уроки -диспути «Чому екомаркування – це важливо» (учитель Прокопова І.Г.).  Метою яких було навчиться пояснювати, що таке екомаркування; розповідати про те, яка продукція отримує екомаркування; доводити переваги придбання товарів з екомаркуанням; висловлювати власне ставлення щодо важливості екомаркування.

В ході заняття з’ясувалося, що діти не звертали уваги і не знали , що таке екологічне маркування 1 типу. На занятті були розглянуті логотипи України та інших країн, а також маркування 2 та 3 типу в порівнянні.

Після закінчення уроку  учні здобули цікавий та корисний досвід, який вони можуть використати в майбутньому,  а також навчити інших.

Протягом тижня проводилась виставка творчих робіт учнів:

  • Виставка стіннівок «Хімія моїми очима» (7-11 кл) ( учитель Камишна С.М.).
  • «Хімічні елементи в кросвордах, ребусах» (7-і кл.) ( учитель Камишна С.М.). Найактивніші учасники Подніглазов Л., Суковатенко Л. (7-Б), Гецман С., Марунько М., Дмитрук М.(7-А), Ольшевська А., Фольварчук В. (7-В).
  • Виставка творчих робот учнів 7-х класів “Мандруємо материками”(учитель Стальна О.Р.).
  • Виставка лепбуків «Цікавий світ біології» (учитель Прокопова І.Г. Гапеєнко Г.С). Діти показали дуже цікаві роботи, в яких з додаткових джерел знаходили цікаві нові факти з різних галузей біології. Багато лепбуків були зроблені на високому рівні, наприклад робота учня 9-в класу Мережко Мірослава, учениці 9-б класу Галкіної Анастасії, ученів 9-а класу Зайцевої Владислави та Зуділової Орини, учнів 8-а класу Ламанової Евеліни та Манькової Олександри, учениці 7-а класу Гецман Софії та інші.

Загалом, тиждень був насиченим, цікавим, пізнавальним. Найактивніші учасники були нагороджені Грамотами, Подяками та гарними оцінками.