Тиждень української мови та літератури

      З 18.03 по 22.03 2019 року з метою поглиблення предметних знань учнів, активізації інтересу  до української мови та літератури, формування пізнавальної, комунікативної, самоосвітньої та соціальної компетентностей в учнів, сприяння вихованню майбутніх поколінь у дусі патріотизму, пошани до своєї історії, культури вчителями української мови та літератури був проведений Тиждень української мови та літератури.

   Протягом Тижня учні 2-11 класів збирали актуальні на сьогодні цитати з творів Т.Г. Шевченка, результати презентували на динамічній стінці в меседжі-інтерактиві «Ну, що б, здавалося, слова…»), брали участь у квесті за QR-кодами «Кобзар-преміум» (найшвидшими та найуважнішими були учні 9-Б класу Завозіна Є., Маслова А, Коваль Д.).  

    Учні 5-6 класів виявили свої знання та кмітливість у Літературно-мовній грі «Скринька цікавих фактів».

   Квест «Борітеся – поборете..»  об’єднав учнів 9-х та 10-х класів. Команди та вболівальники мали можливість виявити свої знання, здобуті на уроці, в Інтернеті, в бібліотеці (до речі, бібліотекарі закладу підготували для учнів Книжкову вітальню «Живи у віках, Шевченкова доле!») Перемогу здобула команда 9-В класу.

   А  одинадцятикласники долучили всіх до створення портретів поетів у сервісі  https://wordcloud.pro до Всесвітнього дня поезії. Ця ідея сподобалася учням 7-9 класів, найактивніші  Іванченко Д. та Кодратюк Х. отримали призи за креативні візитки своїх улюблених поетів. Свої роботи семикласники презентували на читацькій арт-платформі «Голос Кобзаря» .

    Учні 5-11 класів протягом тижня взяли участь у конкурсі ілюстрацій до поезій Т.Г. Шевченка (5-6 класи) та плакатів, газет, афіш (7-11 класи) Найкращі роботи А. Суходольської, Каушинської В. та  Смущенко А. отримали  нагороди.

   Протягом Тижня були підбиті підсумки міського етапу Конкурсу  «Шкільні читання 2019» у рамках проекту «Вся Україна читає дітям» (конкурс відгуків на сучасну дитячу прозу). З 78 робіт, представлених гімназистами, 20 робіт (учнів 7-А, 5-Б, 6-А та 9-Б класів)  отримали високу оцінку міського журі та були передані для участі у наступному етапі до міста Краматорськ.

    У цілому Тиждень української мови та літератури проведений на високому науковому, предметному та естетичному рівнях. Учителями А.І. Волковою, Л.О. Задорожньою, Л.В. Шистко,       С.К. Стасенко, Т.О. Маслюк, О.В. Мережком, І.П. Снідою були підготовлені та проведені пізнавальні, цікаві, інтерактивні заходи, до участі були залучені всі учні.